Uluslararası Beden Eğitimi Spor Rekreasyon ve Dans Dergisi

ISSN:2667-4777

Giriş Yap Üye Ol

Yazım ve Yayın İlkeleri


 Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Dergisi (ISPES Journal) Yazım Kuralları 

 

Uluslararası Beden Eğitimi, Spor, Rekreasyon ve Dans Dergisi (ISPES Journal) yılda dört kez (Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim)  yayınlanan hakemli bir dergidir.  Ispes Journal Dergisinde  beden eğitimi, spor , rekreasyon ve dans alanlarında yayınlara (Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Hareket ve Antrenman Bilimleri, Spor Sağlık Bilimleri, Sporda Psiko-Sosyal Alanlar, Spor Yönetim Bilimleri,  Rekreasyon ve Dans ) yer verilmektedir.

 

Gönderilen yazılar daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Herhangi bir sempozyum ya da kongrede sunulan yazılarda kongrenin adı, yeri ve tarihi belirtilmelidir. Bir araştırma kurumu ya da fonu tarafından desteklenen çalışmalarda, desteği sağlayan kuruluşun adı ve proje numarası verilmelidir.

 

Editörlerin ön değerlendirmeye tabi tuttuğu yazılar içerik ve biçim bakımından incelenmek üzere en az iki hakeme gönderilir. Hakemler tarafından düzeltme istenen yazılar gerekli değişiklikler için yazarına geri gönderilir. Düzeltilmiş metni belirtilen süre içinde dergiye ulaştırmak yazarın sorumluluğundadır. Düzeltilmiş metin, gerekli olduğu hallerde değişiklikleri isteyen hakemlerce tekrar incelenir.

 

Metinlerde, metin içi göndermeler ile kaynakça, tablo ve şekil oluşturmada, Amerikan Psikologlar Birliği tarafından yayınlanan APA 6 yazım ilkeleri esas alınmalıdır.

 

Yayımlanması için dergiye gönderilen yazıların, kabul edildikten sonraki yayın hakkı, yayınlandıktan sonraki her türlü telif hakkı Ispes Journal Dergisi’ne aittir.

 

Dergiye gönderilen yazıların incelenmeye alınması için aşağıdaki şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir:

  1. Yazılarda ifade edilen düşüncelerden yazarları sorumludur.
  2. ISPES journal ’da yayımlanan yazılardan ancak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Yazının içeriğinde olabilecek çarpıtmalardan, alıntıyı yapan ve yayımlayan kişi ya da kuruluşlar yasalar karşısında sorumludur.
  3. ISPES journal’ a gönderilen yazılar yayımlansın ya da yayımlanmasın geri gönderilmez.
  4. Yayın Kurulu, yazıda gerekli gördüğü sözcükleri değiştirebilir.
  5. Uluslararası Beden Eğitimi Spor Rekreasyon ve Dans Dergisi
    E-Mail Aboneliği

    E-Bülten'e abone olarak güncel haberlerin mailinize gelmesini sağlayabilirsiniz

© Copyright Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık / Akademik İletişim . Tüm Hakları Saklıdır.